Výsledkem je kvalitní bydlení

Články


Zatraktivní home office bydlení v domech za Prahou?

Home office se pro většinu zaměstnanců firem stal novou realitou a mění standardy bydlení. Přibývá požadavků na vlastní pracovnu a větší rodinné zázemí. Žádané jsou lokality s dobrou občanskou vybaveností a dostupností do Prahy, ideálně s přímým vlakovým spojením.


Investování do nemovitostí ochrání a zhodnotí úspory

Kdo čekal, že pandemie stlačí ceny bytů dolů, bude podle guvernéra ČNB zklamaný. „Větší naděje na zásadnější korekci cen není,“ řekl Jiří Rusnok. V příštím roce se naopak počítá s jejich zvyšováním. Na výhodnou investici do nemovitostí nezbývá už mnoho času.


I malý prostor nabídne vše potřebné
S menším bytem dosáhnete v Praze na hypotéku snadněji

V Praze se staví málo. Poptávka po nových bytech převyšuje nabídku a ceny stále rostou. Průměrná cena za m2 dosahuje u malých bytů 113 300 Kč. Stále více lidí proto volí bydlení v nájmu. Existuje ale levnější a dlouhodobě výhodnější řešení. Koupě malého bytu.


Hypotéka nebo nájem?
Srovnejte si to: nájem a hypotéka

Vlastní bydlení je v Praze často finančně nedostupné. Spousta lidí proto volí nájem, který je okamžitě dostupnější řešení. Financování bytu je ale dlouhodobé rozhodnutí, u kterého je důležité předem porovnat všechny klady a zápory. Podívejte se na jednotlivé aspekty nájmu a hypotéky a zjistěte, co je pro vás nejvhodnější.